Terapia zajęciowa

terapia1Kadra Domu Pomocy Społecznej w Jedlance robi wszystko, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki rozwoju i leczenia. Staramy się dopasować do ich oczekiwań i możliwości, co skutkuje ogromną liczbą różnych form terapeutycznych, m.in.: tkactwo, stolarstwo, rękodzieło, ludoterapia, silwoterapia, hortikuloterapia, biblioterapia, muzykoterapia.

terapia2Kulinoterapia pozwala mieszkańcom spróbować swoich sił w przygotowywaniu prostych posiłków. Mają oni także dostęp do pracowni komputerowej i kącika bibliotecznego. W czasie wolnym na korytarzach odbywają się turnieje różnych gier planszowych. Wszystkie zajęcia w naszym domu realizowane są na zasadzie dobrowolności, więc to sami zainteresowani decydują w jakich zajęciach chcą brać udział.

zespol4Nasi rezydenci zaangażowali się także w występy dla radomskiego Teatru Proscenium, działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Taka forma twórczości przypadła im do gustu i pozwala na jeszcze większą integrację z resztą społeczeństwa. Wszystkie te działania pokazują, że ludzie niepełnosprawni są wrażliwi na sztukę i mają talenty, którymi chcą się dzielić ze światem.