Aktualności

Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie

DSC 0016W dniu 23 marca mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance wybrali się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie na Misterium Męki Pańskiej. Podopieczni mieli okazję przeżywać rekolekcje oglądając piękne świadectwo wiary i miłości do Boga jakie dali aktorzy Teatru Dramatycznego im. Ks. Czesława Wali należącego do wspólnoty parafialnej w Kałkowie-Godowie. Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu kunsztu aktorskiego, który wywołał ogromne brawa w podziękowaniu za możliwość przeżywania tak wspaniałych i owocnych rekolekcji.

Powitanie wiosny

WDSC 0983 czwartek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Podopieczni  z naszego Domu wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”. Z wystrojoną Marzanną w kolorowe szaty, pomaszerowaliśmy nad tutejszą rzekę, aby symbolicznie pożegnać odchodzącą zimę. Mamy nadzieję, że od tej chwili będzie już zielono a słońce będzie świecić coraz częściej i goręcej.

Dzień Kobiet ✿ ✿ ✿

DSC 09138 marca Kobiety naszego Domu obchodziły swoje święto. Z okazji Dnia Kobiet mężczyźni złożyli Paniom piękne życzenia. Wybrzmiały słowa wierszy o kobietach oraz podziękowanie za ich obecność w życiu codziennym. Nie zabrakło muzycznych wrażeń – piosenek w wykonaniu p. Mariana Karasia , p. S. Jakubiaka oraz p. R. Janeckiego. Jak co roku przepiękny występ artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Starych Zawad. Zarówno mieszkańcy naszego Domu jak i goście wręczyli wszystkim Kobietom kwiaty. Na zakończenie Nasze drogie mieszkanki oraz uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Kusaki 2019

6 marc20190305 102207a nasi Mieszkańcy włączyli się w obchody Kusaków, które są wpisane w lokalną tradycję. W kolorowych przebraniach ze śpiewem na ustach udaliśmy się w odwiedziny do instytucji na terenie gminy Jedlińsk oraz do naszych przyjaciół. Wszyscy przyjęli nas z wielką euforią i radością. Dziękujemy za te wspólnie spędzone, ostatnie chwile karnawału.